Frise Fremtidens Sygehuse Til Region Syddanmarks hjemmesideTil forsiden af Fremtidens sygehuse
ForsidepilFagfolkpilSygehus-enhederpilSygehusledelsen OUH Odense Universitetshospital, Svendborg Sygehus

Sygehusledelsen OUH Odense Universitetshospital, Svendborg Sygehus

Jane Kraglund, adm. direktør
Jane.Kraglund@ouh.regionsyddanmark.dk

Henrik Villadsen, direktør
Henrik.Villadsen@ouh.regionsyddanmark.dk

Judith Mølgaard, direktør
Judith.Moelgaard@ouh.regionsyddanmark.dk

Jens Peter Steensen, direktør
Jens.Peter.Steensen@ouh.regionsyddanmark.dk

Peder Jest, direktør
Peder.Jest@ouh.regionsyddanmark.dk

Peter Fosgrau Steensen, direktør
Peter.Fosgrau@ouh.regionsyddanmark.dk


Siden er sidst opdateret 11-10-2012
Projektorganisation for sygehusbyggeri

Region Syddanmark | Damhaven 12 | 7100 Vejle | Email:fremtidenssygehuse@regionsyddanmark.dk | Tlf: 76 63 10 00 | Fax: 76 63 20 00