Gå til indhold

Frise Fremtidens SygehuseTil Region Syddanmarks hjemmesideTil forsiden af Fremtidens sygehuse


Projektorganisation for Sygehusbyggeri

Projektorganisation for Sygehusbyggeri, der har til huse i regionshuset i Vejle, har til opgave at koordinere de mange anlægsprojekter for sygehusbyggerier i Region Syddanmark. Det er også afdelingens opgave at sikre risikostyring af alle byggerierne i forhold til kravene fra Rigsrevisionen, samt udvikle styringsmanualer til kvalitetsfondsprojekterne i Aabenraa, Kolding og Odense.

 

Medarbejdere i organisationen:

 

Projektchef Poul Bisgaard
Poul.Bisgaard@rsyd.dk
Tlf. 76 63 11 89 - Mobil 30 34 42 10

AC-Fuldmægtig Jane Charlotte Andersen
Jane.Charlotte.Andersen@rsyd.dk
Tlf. 76 63 13 60 - Mobil 40 22 01 13

AC-Fuldmægtig Annemarie Heinsen
Annemarie.Heinsen@rsyd.dk
Tlf. 76 63 13 71 - Mobil 40 22 01 07

Analytiker/Controller Tine Ørnhøj Petersen
Tine.Ornhoj.Petersen@rsyd.dk
Tlf. 76 63 12 70 - Mobil 40 22 01 27

Analytiker Jacob Møller
Jacob.Moeller@rsyd.dk
Tlf. 76 63 10 26 - Mobil 40 22 0112

Analytiker Mads Mikkelsen
Mads.Mikkelsen@rsyd.dk
Tlf. 76 63 12 78 - Mobil 40 22 01 36

Fuldmægtig Kumar Subramaniam
Kumar.Subramaniam@rsyd.dk
Tlf. 76 63 14 45 - Mobil 40 22 01 19

Afdelingssekretær Birgit Skovsbo
Birgit.Skovsbo@rsyd.dk
Tlf. 76 63 12 49 - Mobil 29 20 12 49

 

 


Siden er sidst opdateret 19-2-2015
Sundhedsplanlægning og Projektorganisation for byggeri

Region Syddanmark | Damhaven 12 | 7100 Vejle | Email:fremtidenssygehuse@rsyd.dk | Tlf: 76 63 10 00 | Fax: 76 63 20 00 | Tilgængelighedserklæring